Hakkımda


Özet geçerek anlatmak gerekirse, 13 Mayıs 1988 Samsun doğumluyum. Bu sayfayı okuyarak tahmin edeceğiniz gibi mesleki olarak bilgisayarlar ile bir ilgim yoktur.

Aslında 2006 mezunu Elektrik teknisyeniyim. 2009 yılı başında yüksek okulu bırakıp askere gitme kararını aldıktan sonrada bu şekilde devam ettim. Sonrasında bıraktığım diğer yüksek okuldan sonra işletme yönetimi okumaya karar verdim. Şu anda 2 sınıf öğrencisiyim.

İş hayatımda ise özel bir kurumda çalışmaktayım.


Hobi olarak önceliği bilgisayarlara veriyorum. Diğerlerini sıralayacak olursak; bisiklet ile dağ gezizi, arkadaşlarımla birlikte vakit geçirmek vb.. diyebilirim.Teknoloji ile Tanışma


Orta okul çağlarında, sanırım aileden süregelen özelliklerin bir parçası olarak elektroniğe karşı merak duymam, bu sayfanın yazılış amacı olan hakkında sayfasını tasarladığım web sitesinin kaynak kodlarının temelini oluşturduğunu söyleyebilirim.


2000 yılında babamın almış olduğu bisiklet ile bisiklete olan hevesimin artması, arkadaş çevrem ile birlikte bulunduğum ortamlar bizi buraya getirecek ilk adımları attığımız noktalar olmuştur.


En çok merak duyup karıştırdığım elektronik cihazlar ve bu cihazların içlerinden çıkan parçaları başka bir şeyler ile birleştirme çabaları ile başlayan macera o günün teknolojisi olan telefonlara merak duymama sebep olmuştur.

Symbian işletim sistemi bulunan telefonlar için internet cafelerde uygulama sitelerini aramak ve bulabildiğim kadar uygulamayı telefonda denemek tek amaçtı o günlerde. Sonrasında uygulamaların içini karıştırmak için yapılan girişimlerin olumlu sonuçlar doğurması, bu sonuçların yaygınlaşması ile bir web sitesine ihtiyacımız olduğu fikrini ortaya çıkarmıştır.


Kurduğum ilk forum sitesi ile telefonlar üzerine uygulama yayınlayarak nam yürütme çabaları, zamanının hosting firmalarının rezilliği, Türkiyede yazılımlara destek verenlerin yetersizliği nedeniyle kendi desteğimizi kendimiz vermek durumuna gelmiştik.


Sonrasında amacın telefon uygulaması olduğu yerde, web sitesinin temelleri olan çok küçük çaplı yazılımlar ile tasarıma yönelik olarak gerekli kodları karıştırmaya başlamıştım.


Tanışma süreci bu kadar diyebilirim.
İnternet Hayatı


İnternet 2006 yılında artık hayatıma tam anlamıyla hakim olmuştu. Lise bittikten hemen sonra açtığım ilk sitem ve site sayesinde yeni oluşan arkadaş çevrem ile bir yerlere gelmiştim. Ancak yetersizdi ve yeni bir şeyler öğrenme çabalarım nedeniyle Hosting aldığım arkadaşım ile ortak olarak bir zaman hostçuluk yaptım. Öğrenci gelirleriyle yapılamayacak bir iş olduğunu yurt dışından satın almış olduğumuz sanal sunucunun diskinin yanması ile anlamıştım.


Sonrasında askerlik zamanı geldiğinde geçici olarak bir firmadan bayilik alarak sitelerimi askerden gelene kadar kardeşime emanet etmiştim. Geldiğimde yerli bir firmadan 3 yıl kullanmış olduğum sanal sunucu hizmeti almıştım. Burada sunucular için daha iyi bilgilere ulaşmıştım. Gelişimler ile birlikte, büyüme kararı aldım ve hosting işinde iddialı bir şekilde ilerliyordum.


Yurt dışında bir veri merkezi üzerinden kiraladığım fiziksel sunucular ile bu işe ciddi adımlar atmıştım. Yakın bir abimin kendi hosting firmasını bana devretmesi aslında işleri daha iyi bir hale getirmiştir. Ancak bu çalışmaların üzerimde yarattığı yorgunluk bu işi tek başıma yapamayacağımı öğretmişti bana. Devir sonrası oluşan yoğun müşteri talepleri ve çok fazla sayıdaki sitelerin takibi artık bünyemi zorlar hale getirmişti.


Hafta içi sabah 8 akşam 6 arasında kurumda çalışmam, akşamları 6' dan sonra gece en az 1' e kadar evde bu işlere vakit ayırmam, cumartesi öğlen kalkıp pazar akşamı yatmam iyice bitkin bir hale getirmişti bedenimi.


Sonrasında yaptığım hem finansal hesaplamalar hem de sağlığımı göz önüne aldığımda hosting işini bırakmam gerektiğini düşünmüştüm. Nitekim hosting dahil internet üzerinde yaptığım tüm ticari faaliyetlerime son vermiştim.
Gelecek


Malum teknoloji sınır tanımıyor. İnsanların bu gün bile 300 yıl yaşatılabileceği ve bunun gizli tutulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Elimize alıp hayretle baktığımız tüm teknoloji ürünleri aslında bizi şu anda hiç hazır olmadığımız atılımlara hazırlamak amacıyla yapılan reklamlar diyebiliriz. Zamanı gelip insanlar artık 300 yıla kadar yaşlanmadan yaşayabilecekler denildiğinde şaşırmayıp, bugün elinize yeni çıkan akıllı telefonu alıp duyduğunuz heyecan kadar heyecan duyacağız.


Bunlar gelecek ile igili kendi görüşüm :)
Şuan ki Uğraşlarım


Son zamanlar geride bıraktığım ve kafamda pürüz yaratan herşeyi tek tek temizlemekle vakit geçiriyorum. Yeni planlarımız sebebiyle arkamda en küçük bir şey kalmadığına emin olmam gerekiyordu. Tüm bilgisayardaki dosyalarım dahil herşeyi düzene soktum.


Sanırım yakında yeni bir projeye girişeceğiz. Proje başında kardeşim başta olmak üzere ben ve bir arkadaşım ile birlikte yapacağımız bu çalışmanın piyasaya sürüldükten sonraki halini şimdiden merak ediyor, halatla çekiyorum.